Kategoriler
Gündem

Hoşgeldiniz

Bugün yeni haberlerimiz var

İstanbul İşletme Enstitüsü’nde başlayan WordPress eğitimi ile birçok katılımcı yeni birşeyler öğrenmeye karar verdikleri için çok heyecanlılar.

Eğitime öncelikle WordPress hakkında verilen bilgiler ile başladıktan sonra ilk öğrendiğimiz şey pek tabi ki bir WordPress hesabına nasıl sahip olunur oldu.

Bütün Haberler Bir Arada Burada
Online Eğitim ile Yeni Birşeyler Öğrenelim

Eğitmenimizin yönlendirmesi ile Türkçe destekli WordPress ana sayfasından sitemizin kuruluşl amacına uygun olan bir başlık ile seçilmiş olan kullanıcı adımızı aldık. Şimdilik tercihimiz uygulamadan ücretsiz olarak faydalanmak olsa da ilerleyen günlerde bir hosting hizmetinde faydalanarak site adresimizden wordpress ismini çıkartarak daha profesyonel olabilmek mümkün. örneğin, habersizolma.com gibi.

Menüleri Oluşturmak

Açmış olduğumuz sitede belki ziyaretçilere aradıklarını bulmak,bizi ve neden bu işi yaptığımızı anlamalarına yardımcı olabilecek olan menülerin dizilimi konusunda hocamız ana sayfa,ben kimim,blog ve contact gibi sitenin ana bileşenlerini anlattı. örneğin, bir başlık olarak Hakkımda ve Blog ayrı ayrı yazılabilmekteyken Hakkımda bağlığının altında açılan bir sayfa olarak ayarlarda fareye tıklayıp,hafifçe yana kaydırarak alt menü oluşturulabilir.

Şu anda okumakta olduğunuz sayfada olduğu gibi paragraflar arasında konu ile ilgili olan görselleri de paylaşmamız mümkün. Hatta, anahtar kelimelerimizi seçerek post içinde SEO uyumluluğuna yönelik kelimelerimizi dikaktle seçebilmemiz de mümkün. Yani, WordPress hem ücretsiz kullanabilen,hem de kolay menü ve kullanıcı dostu, post paylaşımı yapabileceğimiz, beğenilen ve tercih edilen bir hizmettir.

SEO çok önemli bir konudur. Hocamız ders esnasında kullanmak istediğimiz ve kullanabileceğimiz anahtar kelime önerilerini bulabileceğimiz hizmet sağlayıcılarından bahsetti. Bu noktada diğer önemli ayrıntı SEOquake ile arama motorlarındaki rakip firmaları analiz etmemizi sağlayan faydalı bir programdan unutmadan bahsedelim.

Son olarak unutmadan bahsetmek gerekir ki, facebook, instagram, flickr vb diğer uygulamalardaki akışlarınızı da basitçe WordPress sayfanızda paylaşabilmektesiniz.

Hepinize iyi günler dilerim.

Bir sonraki, paylaşımda görüşene kadar sağlıcakla kalınız.

İlker Gümüş

https://www.iienstitu.com/online-egitim/wordpress-egitimi

Geliştirici: News Feed & Yeni Haberler

Haberler, haber siteleri içinde kaybolmadan da bulunabilirler.
You can read what you like with less energy.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s