Kategoriler
Gündem

Blogger mı olmak istiyorsunuz?

Beğendim bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum…

Hangi sektörde olursanız olun, bir endüstri otoritesi olmak blogunuza veya işinize büyük bir fayda sağlayabilir. Alanınız hakkında yüksek düzeyde bilgiye sahip olduğunuzu ve çalışma alanınızdaki diğer kişilerin size güvendiğini gösterir. Otorite olduktan sonra, endüstrinizdeki diğerlerinin üzerine çıkacak ve önemli ürünleri veya markaları destekleyebileceksiniz.

Peki bu otoriteyi nasıl kuruyorsunuz? Uzmanlığınızı geniş ve geniş bir alana yaymanıza yardımcı olacak dört önemli adım:

1. Oldukça spesifik bir niş seçin

Etkili bir etkileyici olmak için , Hubspot’a göre odağınızı önemli ölçüde daraltmalısınız . Kalite önerileri sunmak istiyorsanız, neden bahsettiğinizi bilmelisiniz ve bu, sektörünüzün oldukça özel bir alanına odaklanmak anlamına gelir. Karşılaştığınız her şeyi önermeyin veya erişiminizi alanın tamamına yaymaya çalışmayın. İsterseniz, daha iyi tanındıkça erişiminizi genişletmek daha sonra gelebilir.

Ne kadar spesifik olursan o kadar iyi. Örneğin, gıda endüstrisinde tanınmak istiyorsanız, her türlü yemeği tartışan bir blog başlatmayın. Onu daraltmaya çalışın – şehrinizdeki restoranlar hakkındaki deneyimlerinizi yazın. Bu şekilde kendinizi bir iç bilgi kaynağı olarak kurabilirsiniz.

2. Yüksek miktarda kaliteli içerik oluşturun

Bir endüstri otoritesi olmak için çalışıyorsanız, neden bahsettiğinizi bildiğinizi göstermeniz gerekir. Bu, takipçilerinize ve size güvenen markalara gerçek bir değer sunabileceğinizi göstermek anlamına gelir. Bugünün dijital toplumunda, bunu gerçekleştirmek için birçok seçeneğiniz var. Blog gönderileri oluşturabilir, videolar oluşturabilir veya podcast’ler oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz her içerik parçasının, onu okuyan kişilere gerçek değer kattığından emin olun.

Influencer Sujan Patel , içerik oluşturmanın olabildiğince etkili olması için odaklanmak için belirli bir platform seçmenizi önerir. Eğer iyi bir yazarsanız, bu platform bir blog olabilir. Konuşmayı tercih ederseniz, bir YouTube kanalının sizin tarzınıza daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Odaklanacak tek bir platform seçmek, çabalarınızı hedeflemenize ve kitlenize daha iyi hizmet vermenize olanak tanır.

3. bulmak kolay kendinizi

Tabii ki, çabalarınızı odaklamak, kendiniz ve markanız hakkındaki kelimeyi yaymak için çaba harcamanıza gerek olmadığı anlamına gelmez. Influencer Jeff Bullas , bir endüstri otoritesi olmak için çalışıyorsanız, “her yerde olmaya çalışmanız” gerektiğini söylüyor. Başarılı bir etkileyici olmak istiyorsanız, kendi blogunuza ve sosyal medya sayfalarınıza mesaj gönderemezsiniz. Orada isminizi söylemelisiniz.

Başka bir sitede konuk blog’u ve sektörünüzdeki yüksek performans gösterenlere ait blogları yorumlayın. Sektörünüzle ilgili sosyal medya gruplarının bir parçası olun. İnsanlar sektörünüzle ilgili içerik aradığında adınız ve yüzünüz hızlı bir şekilde ortaya çıkmalıdır.

4. Ağınızı büyütmeye devam edin

Bir endüstri otoritesi olabilmek için bir ağa ihtiyacınız var. Ağınız sizi takip eden kişilerden ve bilginizi, ayakta durmanızı ve bağlantılarınızı artırmanıza yardımcı olacak sektör profesyonellerinden oluşmalıdır.

Bu konuda sosyal medya çok önemlidir. Başka kiminle çevrimiçi bağlantı kuracağınız konusunda fikir edinmek için hayran olduğunuz kişilerin kimi takip ettiğini görün.

Etkileyen bir kişi olarak, ağınızı büyütmek devam eden bir süreçtir. Takipçilerinizle düzenli olarak etkileşime girmeniz, alanınıza önemli katkılarda bulunmanız ve insanların fikirlerinizi gerçekten önemsemeleri ve sektörünize sunacak bir şeyinizin olduğunu bilmeleri için bir düşünce lideri olarak kalmanız gerekir.

Konu odağınızı daraltırsanız, önemli içerikler oluşturur, tüketicilerin sizi nerede bulacaklarını gördüğünüzden emin olun ve yeni iş bağlantıları bulmaya devam edin ve mevcut bağlantılarınızla etkileşimde bulunmaya devam ederseniz, en etkili unsur olmaya başlayacaksınız. sektörünüz içinde

Geliştirici: News Feed & Yeni Haberler

Haberler, haber siteleri içinde kaybolmadan da bulunabilirler.
You can read what you like with less energy.