Kategoriler
Gündem

Proje Planlama İçin Evernote

evernote

https://help.evernote.com/hc/tr/articles/218171307-Proje-Planlama-%C4%B0%C3%A7in-Evernote

1. Proje bilgilerinizi not defterleri içerisinde düzenleyin

Bir not defteri yığınındaki not defterlerinin listesi

Mars görevinizin farklı boyutlarını düzenlemek için Evernote’u kullanın. Benzer notları bir arada tutmak için not defterleri oluşturarak işe başlayın–örneğin; parlak fikirler, araştırma ve dokümantasyon. Daha gelişmiş bir düzenleme için projeyle ilişkili tüm not defterlerini bir not defteri yığını içinde gruplayın.

2. Web’den araştırma ve fikirleri kırpın

Web'den kırpma işleminin ekran görüntüsü

NASA koşulları ve uzay yolculuğu blog yazılarının bağlantılarını kaydetmek için yer imleri harika araçlardır, ancak bir grup web sitesi başlığına tıklamak biriktirdiğiniz içeriği gözden geçirmenin en pratik yöntemi değildir. Evernote Web Clipper her bir web sayfasının tüm içeriğini bir nota kaydeder ve orijinal sayfaya yönlendiren bir bağlantı içerir. Yer imlerinin bir listesini görüntülemekle uğraşmayın, projeniz için yaptığınız araştırmaların hepsi şimdi tek bir yerde!

PRO TÜYO

Web Clipper’da, kırptığınız sayfa ile en ilgili not defterini öneren “akıllı dosyalama” işlevini açın.

3. Önemli e-postaları Evernote’a kaydedin

Web Clipper e-posta kaydetme seçenekleri

E-posta gelen kutunuzu temizleyip, bu e-postaları Evernote’a kaydederek, bir proje ile ilgili her şeyi tek bir yerde görüntülemeyi kolaylaştırın. Eşsiz Evernote e-posta adresinizi kullanarak e-postaları doğrudan posta kutunuzdan Evernote’a iletin. Bu şekilde, tıbbi ve fiziksel sağlık raporlarınız ve görevle ilgili diğer notların yanında, doktorunuzun verdiği uzay seyahati iznini de görüntüleyebilirsiniz.

PRO TÜYO

Konu satırında bir projenin ismi veya “rapor“ veya “kampanya” gibi özel bir anahtar kelime bulunuyorsa, tüm e-postaları Evernote’a otomatik olarak iletmek için e-postanızdaki kuralları belirleyin.

4. Proje ile ilgili belgeleri tarayıp ekleyin

Ekli PDF'in önizlemesini içeren not örneği

İmzalı mesuliyet beraatları ve kullanım kılavuzları gibi bazı belgeler için hala kağıt kullanılıyor. Bu tür belgelerin hepsini tarayarak veya dosya eki olarak Evernote’a ekleyin böylece tüm kaynaklarınız tek bir yerde toplanmış olur. Hatta, Evernote uygulama içi kamerasıyla tek bir seferde çeşitli belgeleri tarayarak Evernote’a aktarabilirsiniz.

PRO TÜYO

Masaüstü bilgisayarlarda, dosyaları Evernote’taki herhangi bir notun içine sürükleyip bırakabilirsiniz.

5. El yazısı notları ve çizimleri mobil cihazınıza aktarın

Elle yapılmış bir çizim içeren not örneği

Yörünge şablonları ve uçuş rotaları gibi şeylerin kaydını tutarken, bazen bunları bir kağıda çizmek daha kolay gelebilir. Telefonunuzla veya tabletinizle Evernote’u kullanarak çiziminizin bir fotoğrafını çekin ve proje not defterinize kaydedin. Tamamen dijital bir çözüm için, cihazınızdaki Evernote’ta bir dijital kalem veya parmağınızı kullanabilirsiniz. Doğrudan cihazınıza çizilen notlar düzenlenebilir ve Evernote’un el yazısı tanıma özelliği sayesinde çizimleriniz ve karalamalarınızın içindeki yazıları kolayca bulabilirsiniz.

PRO TÜYO

Android’de el yazısı aracı ve iPhone, iPad ve iPod Touch’ta el yazısı girdi aracı kullanarak çizim ve el yazısı notlarınızı doğrudan Evernote’a ekleyin. Apple Pencil’ınız varsa, desteklenen iPad Pro tabletlerdeki Evernote’ta kullanabilirsiniz.

6. Onay listeleri ve hatırlatıcılarla program dahilinde ilerleyin

Onay listesi içeren not örneği

Muhtemelen, herhangi bir projenin en önemli kısmı programa uygun ilerlemektir. Tüm tıbbi testlerinizi, uzay eğitimi seanslarınızı ve gerekli belgeleri uzay mekiğine binmeden önce tamamladığınızdan emin olmanız gerekecektir. Tamamlanan aşamaların listesini içeren bir not oluşturun. Kolayca, tamamlanan görevleri işaretleyip hala yapılmayı bekleyenleri görün. Bir görevin zamanı geldiğinde sizi bilgilendirmesi için hatırlatıcılar ekleyin.

PRO TÜYO

Bir adım daha ilerletin ve her bir aşama için birer not oluşturarak daha fazla ayrıntı sağlayın. Ardından, her bir ‘aşama’ notuna ait not bağlantılarını içeren ayrı bir ‘ana onay listesi’ notu oluşturun.

Geliştirici: News Feed & Yeni Haberler

Haberler, haber siteleri içinde kaybolmadan da bulunabilirler.
You can read what you like with less energy.