Kategoriler
Gündem

Araştırma: Hidroksiklorokin ilacının Covid-19 hastaları üzerinde olumlu etkisine rastlanmadı

Euronews’den: Araştırma: Hidroksiklorokin ilacının Covid-19 hastaları üzerinde olumlu etkisine rastlanmadı https://tr.euronews.com/2020/05/09/arast-rma-hidroksiklorokin-ilac-n-n-covid-19-hastalar-uzerinde-olumlu-etkisine-rastlanmad

Yeni bir araştırmaya göre Covid-19 hastalığının tedavisinde umut olarak gösterilen ve daha önceki tedavilerde iyi sonuçları olduğu belirtilen sıtma ilacının (Hidroksiklorokin) hastalar üzerinde olumlu etkisine rastlanmadı.

Fransa’nın Marsilya Üniversite Hastanesinde yapılan testlerde sıtmayı önlemek ve tedavi etmek için kullanılan Hidroksiklorokin ilacının koronavirüs tedavisinde etkili olduğu açıklanmıştı. Bu sonuçlar üzerine Fransız Sağlık Bakanlığı, doktorlara sıtma ilacını yazma izni vermişti.

Ancak New England Journal of Medicine dergisinde yayımlanan yeni bir araştırmaya göre söz konusu ilacın Covid-19 hastaları üzerinde olumlu ya da olumsuz herhangi bir etkisi görülmedi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD% Ulusal Sağlık Enstitüsü (National Institutes of Health) tarafından finanse edilen araştırma New York Presbiteryen ile Columbia Üniversitesi Irving Medikal Merkezi’nde bin 376 Covid-19 hastası üzerinde yapıldı.

Buna göre ilacı alan 811 hastanın sağlık durumlarının, ilacı almayanlara göre daha da kötüleştiği gözlendi.

Geliştirici: News Feed & Yeni Haberler

Haberler, haber siteleri içinde kaybolmadan da bulunabilirler.
You can read what you like with less energy.